• Co to jest Hyalobarrier Gel ?

Jest to sterylny, przezroczysty żel o wysokiej lepkości składający się w 100% z czystego kwasu hialuronowego, który jest jednym z głównych składników ludzkiej tkanki łącznej, nabłonkowej i śródbłonkowej.

• Efekt działania:

Hyalobarrier Gel idealnie przylega do powierzchni tkanek i ścian jamy brzusznej tworząc barierę oddzielającą tkanki podczas fazy regeneracji po zabiegu chirurgicznym, w miejscu, gdzie istniej ryzyko powstania zrostów pooperacyjnych. Żel pozostaje w miejscu aplikacji przez 7 dni (największe ryzyko wytworzenia zrostów 3-5 dni po operacji), po czym ulega całkowitemu wchłonięciu.

• Dla kogo jest przeznaczony?

Żel jest wskazany do zapobiegania tworzeniu się zrostów po zabiegach chirurgicznych w obrębie jamy brzusznej i miednicy ( np. usuwanie mięśniaków, operacje jajowodów, endometrioza…), po porodach przez cesarkie cięcie, po zabiegach uwalniania zrostów wewnątrzmacicznych, aby zapobiec ich ponownemu wytworzeniu.

• Aplikacja żelu Hyalobarrier:

Po zakończonej operacji lekarz operator aplikuje żel w operowane pole, w miejsca szczególnie narażone na powstanie zrostów. Żel nakłada się cienką warstwą ok. 1-2 mm – 10 ml żelu pokrywa powierzchnię około 100 cm2

• Rodzaje produktu:

  1. Hyalobarrier gel – wskazany do stosowania podczas operacji z otwarciem powłok brzusznych (laparotomia), przy zabiegach histeroskopii (chirurgia jamy macicy), po porodach przez cesarskie cięcie
  2. Hyalobarrier gel – wskazany do stosowania przy zabiegach endoskopowych w obrębie jamy brzusznej i miednicy (laparoskopia)

• Zalecana cena w aptece

  1. Hyalobarrier gel: 600 PLN
  2. Hyalobarrier gel Endo 620 PLN (ceny w różnych aptekach mogą być inne)

• Dostępność:

W aptekach bez recepty po wcześniejszym zamówieniu lub przez kontakt z firmą ( nr tel. 519 101 037, 519 139 340, 506 080 022). Jest to wyrób medyczny klasy III – jego zakup zawsze należy skonsultować z lekarzem, który będzie przeprowadzał operację. Hyalobarrier Gel jest aplikowany przez lekarza –operatora w trakcie zabiegu operacyjnego. Hyalobarrier żel powinien być przechowywany i transportowany w temperaturze 2-8 ° C . Nie zamrażać produktu!

Ośrodki, w których Hyalobarrier jest stosowany

Żel Hyalobarrier jest stosowany w większości ośrodków (szpitale i kliniki, centra prywatne) w największych miastach w Polsce.

Sprzedaż hurtową prowadzi:
PROFARM  PS Sp. z o.o.
ul. Słoneczna 96,
05-500 Stara Iwiczna
tel. 22 449 27 30;
fax  22 449 27 01

Produkty dostępne są także w:
Centrala Farmaceutyczna CEFARM SA
URTICA
PGF

Salus
Medicare
Intra
Hurtap

W przypadku zainteresowania naszymi produktami i wprowadzenia ich do oferty hurtowej lub aptecznej uprzejmie prosimy o kontakt.

e-mail: biuro@nordicpharma.pl,
Tel. 0-506 080 022